KSM w Ulanie

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Parafii Ulan istnieje już od kilku lat. Grupa ta gromadzi przy kościele młodzież, która chce rozwijać swoją wiarę i jeszcze bardziej poznawać Pana Boga.

Wraz z młodzieżą organizujemy wiele wydarzeń poza niedzielną Mszą św. i nabożeństwami. W czasie ważnych wydarzeń w życiu Kościoła przygotowujemy inscenizacje teatralne, które pomagają nam jeszcze głębiej przeżywać różne momenty w Roku Liturgicznym. I tak na przykład w Roku Miłosierdzia pokazaliśmy przedstawienie na podstawie Dzienniczka s. Faustyny pt. „ Boże Miłosierdzie”. A także organizujemy warsztaty dekoracyjne w czasie przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia czy Wielkiej Nocy.

To młodzież dekoruje kościół na te ważne święta. Mamy również nowe pomysły na ten Rok Duszpasterski 2017.

Zapraszamy młode osoby, które chcą włączyć się w ożywianie i ubogacanie życia parafialnego.

Nasze spotkania odbywają się w piątki wieczorami w Sali Katechetycznej ( na razie 2 razy w miesiącu ).  Bóg daje talenty po to, aby je rozwijać  służąc innym.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – ogólnopolskie stowarzyszenie skupiające młodzież katolicką.

Symbolika:
Godłem stowarzyszenia jest stylizowany znak łączący symbolikę orła i krzyża na żółtym tle.Kolor żółty symbolizuje Kościół Katolicki. Kolor biały i czerwony są barwami narodowymi. Kolor niebieski krzyża oznacza wewnętrzną więź z Matką Najświętszą. KSM ma również swoje zawołanie i hymn. Patronami stowarzyszenia są św. Stanisław Kostka i bł. Karolina Kózkówna.

Hymn Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

(Układ nawiązuje do tekstu Roty)

Hej do apelu stańmy wraz
Budować Polskę nową!