Chór,, CANTATE DOMINO”

Historia:

O Chórze, czyli jak się to wszystko zaczęło…

Chór parafialny w Ulanie w obecnej formie powstał z inicjatywy obecnego Organisty Roberta Chilimoniuka w 2011 roku i po krótkiej działalności obrał nazwę CANTATE DOMINO.

Pierwsze spotkanie odbyło się na początku października roku 2011 i po miesiącu pracy miał swój pierwszy występ w kościele parafialnym.

Jako chór debiutował na przeglądzie kolęd w Wohyniu 29 stycznia 2012 roku, był to nasz pierwszy występ poza parafią.

Od początku swego istnienia chór spotyka się w każdy piątek o godz. 20.00

Jego dyrygentem jest Robert Chilimoniuk – Organista, absolwent Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach.

Swoje umiejętności jako organista kształcił u takich nauczycieli jak Małgorzata Trzaskali- Wyrwa, Adam Szczepański, Piotr Wilczyński, Karolina Kycia obecnie Mika – organy, Bernadetta Adamczyk – w klasie fortepian, Stanisław Włodarczyk- kształcenie słuchu.

Swoje umiejętności dyrygenta u takich nauczycieli jak; Karolina Mika i Wanda Kajda, emisje głosu u pani Joanny Lalek.

Msze Święte z udziałem chóry z reguły odbywają się w Niedzielę o godzinie 1200

Kontakt :

Chór Parafii, Św. Małgorzaty P.M. w Ulanie CANTATE DOMINO

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Małgorzaty P.M.

Ulan- Majorat 23a 21- 307 Ulan- Majorat Tel.  691 136 582

Wszystkich chętnych zapraszamy na próby do salki parafialnej, przyjdź, posłuchaj i śpiewaj z nami. Zapisy trwają cały rok! PIĄTEK GODZ. 20.00

ZAPRASZAMY!!!

Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego młodzież, studentów i osoby dorosłe, które chcą swoim śpiewem ubogacać liturgię w naszym kościele i rozwijać swoje zdolności muzyczne. Zaangażowanie się w śpiew podczas liturgii jest jednym z wyrazów troski o naszą wspólnotę parafialną.

Do śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość nut, ale zdolności muzyczne i chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew.

Prosimy rodziców, którzy widzą, że ich dzieci w wieku od gimnazjalnego wzwyż mogłyby wspomóc nasz chór parafialny, aby zachęcili je i umożliwili młodym włączenie się w tak ważną dla naszej parafii grupę.

Po każdej Mszy Świętej w zakrystii można uzyskać odpowiednie informacje dotyczące zespołu. Wszystkich parafian prosimy także o modlitwę w intencji dalszego rozwoju naszego chóru.

Schola parafialna w Ulanie Majoracie rozpoczyna kolejny rok swojej działalności i wraz z nowym rokiem szkolnym zaprasza do współpracy dzieci i młodzież.

Spotkania odbywają się w każdy piątek o godz. 18.30.

W trakcie zajęć poznajemy zasady muzyki, ogólną wiedzę teoretyczną, walory śpiewu jak i kształcimy słuch muzyczny.  Istnieje możliwość indywidualnego toku nauczania gry  na instrumencie klawiszowym (nauczanie początkowe).  Chcesz pogłębić swoją wiedzę muzyczną- przyjdź!

PIĄTEK godz. 18.30 !!!

Organista parafii Ulan. – Tel. 691.136.582