Kult Matki Bożej z Szensztatu znany jest w wielu krajach Europy, min. Niemczech, Włoszech, Francji, Finlandii oraz Polsce. Ideą rozpowszechniania wizerunku Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej jest apostolat ludzi świeckich oraz duchownych i osób konsekrowanych, które poprzez własne przyjęcie Maryi pod swój dach będą dawać świadectwo wiary przeżywanej u boku Matki Zbawiciela.
Niewątpliwie Maryja wybrała sobie naszą parafię jako miejsce, w którym pragnie przebywać. 18 kwietnia 2018 roku o godzinie 18:00 w kościele parafialnym odbyła się Eucharystia w trakcie, której zostały pobłogosławione cztery obrazy Matki Bożej. Każdy obraz jest własnością jednego z kręgów rodzin, w których zamieszka Maryja. Pierwszymi opiekunami kręgów zostały panie Wioletta Zabielska, Anna Kowalik, Barbara Bartochowska oraz Renata Wysokińska. Opiekunem duchowym wspólnoty został wikariusz naszej parafii ksiądz Łukasz Michaluk.