PIELGRZYMKA : KALISZ – GNIEZNO – TORUŃ – LICHEŃ.

w dniach: 20 – 22 KWIETNIA 2018 r.

PROGRAM RAMOWY:

1 DZIEŃ – wyjazd o godz. 4:00.z Ulana. ( zbiórka na parkingu 3.40). Około godz. 10:00 przyjazd do miejscowości Świnice Warckie – Sanktuarium Urodzin i Chrztu Św. Faustyny Kowalskiej (10:00 – 11:30).  Przejazd do Kalisza – najstarszego miasta w Polsce. O godz. 13:00 spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta. W programie m.in: Katedra św. Mikołaja Biskupa, Rynek, Ratusz, cmentarz ewangelicko – augsburski (jeden z najstarszych w Polsce), plac Św. Józefa, planty kaliskie. Msza Święta (w Sanktuarium Św. Józefa). Następnie przejazd do Lichenia. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma ARKA. Obiadokolacja około 19:30. Godz. 20.15 – Droga Krzyżowa w Licheniu na Golgocie.

2 DZIEŃ – śniadanie o godz. 7:30., a następnie realizacja programu (wraz z usługą przewodnicką) na trasie:

• 9:20 – 10:30 – Strzelno – Bazylika Świętej Trójcy, Rotunda Świętego Prokopa, Romańskie Muzeum (zwiedzanie z przewodnikiem)
  • 12:00 – 15:00 – Gniezno – Katedra wraz z Drzwiami Gnieźnieńskimi, Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz krótki spacer po mieście, czas wolny.
  • Msza Święta
  • Powrót Lichenia. Obiadokolacja około 19:00. Godz. 21.00 – Apel w Bazylice.

3 DZIEŃ – śniadanie o godz. 7:30. Przejazd do Torunia, zwiedzanie miasta z przewodnikiem (10:00 do około 14:00). W programie m.in.:, Katedra – zwiedzanie  połączone z wejściem na wieżę katedralną, ruiny zamku krzyżackiego, Krzywa Wieża, Ratusz, Pomnik M. Kopernika, Fontanna Fliska, Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną (po drodze obiad). Powrót około północy.

Cena: 400 zł/os (przy grupie 50 uczestników)

Cena obejmuje: transport, 2 noclegi (pokoje 4 -osobowe z łazienkami), 2 śniadania i 2  obiadokolację, 1 obiad, usługę przewodnicką (3 dni), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie KL NNW.

Prosimy wziąć wygodne buty, różańce, intencje i dobry humor na naszą pielgrzymkę.

( i resztę pieniędzy do wpłacenia oraz kasę na toruńskie pierniki).

Pani Jadwiga Wierzchowska –  tel. 663 026 058. – w razie pytań proszę dzwonić.