W sobotę 8 kwietnia w kościele św. Józefa w Siedlcach odbyło się spotkanie dziękujące i wspominające Światowe Dni Młodzieży 2016. Oczywiście nie zabrakło młodzieży z naszej parafii. Z księdzem Mirosławem udało się około 30 osób, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Nad całym wydarzeniem czuwał ks. Wojciech Hackiewicz, który jest odpowiedzialny min za spotkanie młodych w Pratulinie (Jerycho).  Podczas wydarzenie można było wysłuchać świadectwa polskiego aktora Romualda Kłosa który zagrał żołnierza w filmie Pasja. Dodatkowo katechezę o modlitwie poprowadził Ojciec Duchowny WSD Ks. Krzysztof Skwierczyński. Nie zabrakło również obecności kleryków którzy pod przewodnictwem Księdza Rektora ks. kan. Piotra Paćkowskiego wykonali koronkę do Bożego Miłosierdzia w pięciu językach.

Eucharystii przewodniczył nasz biskupi pomocniczy Piotr Sawczuk, a na jej zakończenie młodzież zdeklarowała się wziąć udział z wyzwaniu o nazwie “Buty i Kanapa”. Warto zaznaczyć ze oprawę muzyczną przygotował zespół z Radzynia Podlaskiego – ŚDM Band. Warto odwiedzić ich kanał na YouTube https://www.youtube.com/user/MKarol89  Zakończeniem tego spotkania była droga krzyżowa która poprowadził ks. Paweł Bielecki.

więcej info: http://www.podlasie24.pl/miasto-siedlce/kosciol/32.-swiatowe-dni-mlodziezy-w-siedlcach-/zdjecia/-2073d.html